Apple, 2016 yılının en çok indirilen uygulamalarını açıkladı! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Apple, 2016 yılının en çok indirilen uygulamalarını açıkladı!
Teknoloji

Apple, 2016 yılının en çok indirilen uygulamalarını açıkladı!

Dönem içerisinde bir çok sürprizin meydana geldiği 2016’nın en fazla indirilen iOS uygulamalarının tam listesi Apple tarafından paylaşıldı.

Dönem içerisinde bir çok sürprizin  meydana geldiği 2016’nın en fazla indirilen iOS uygulamalarının tam listesi Apple tarafından paylaşıldı.

Her ne kadar sürpriz desek bile tartışılacak bir durum olduğu söz konusu. Uzun zamandır Facebook, WhatsApp, Messenger, Instagram gibi bir çok uygulama zirvenin başında yer almakta. Tamamen alışık olduğumuz bu duruma yeni bir uygulamanın en çok indirilen uygulama olması sadece şaşırttı diyebiliriz. Apple yapmış olduğu açıklamalarda 2016 yılının en çok indirilen uygulamasının Snapchat olduğunu açıklamış oldu.

Listenin devamına baktığımız zaman Messenger ikinci sırada ve Pokemon GO ise üçüncü sırada yer almakta. Tabii ki bizleri Pokemon GO’nun üçüncü sırada olması şaşırtmadı diyebiliriz.

Bu arada 8. sırada yer alan Pandora‘da bizleri şaşırtmadı değil. Ücretsiz olarak müzik ve radyo keyfi sunan Pandora, Spotify‘ı iki sıra geride bıraktığı görülmekte.

Apple‘ın açıklamış olduğu  listenin tamamı şu şekilde;

  1. Snapchat
  2. Messenger 
  3. Pokémon GO
  4. Instagram
  5. Facebook
  6. YouTube
  7. Google Maps
  8. Pandora
  9. Netflix
  10. Spotify Music

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap