Anti Virüs Programı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Anti Virüs Programı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli
Bilgisayar

Anti Virüs Programı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Piyasa içerisinde olan antivirüs yazılımlarının çok fazla olması nedeni ile bilgisayar kullanıcıları da bu gibi seçenekler karşısında çaresiz kalıyorlar. Her bilgisayar da kesinlikle bulunması gereken programlardan birisi de anti virüs yazılımlarıdır. Bu programları kullanmadığınız zaman bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Eğer bilgisayarınızda internet bankacılığı işlemleri yapıyorsanız, kişisel verilerinizi bazı web sitelerde kullanıyorsanız anti virüs programlarını kesinlikle kullanmalısınız.

istock_000015382653small

  • Üst düzey kullanıcı değilseniz eğer anti virüs programları sizlere bazı popup uyarıları sunmamalıdır.
  • Anti virüs programları bilgisayarınızı asla önemli oranlarda yormamalıdır.
  • Sadece virüs tespit etme özelliğinden ziyade güvenlik duvarı, davranış izleyicisi benzeri özellikleri de bulunması gerekmektedir.
  • Şifreli virüslere karşı da çok daha dikkatli olmalıdır.

Yukarı da bahsi geçen dört adım da kesinlikle güvenlik programları için gerçekleşmelidir. Bahsi geçen kriterlere sahip olan anti virüs programları hem sizler için son derece idealdirler hem de kullanıcıların konforları açısında önemli ölçülerde kolaylıklar takdim ederler. Ayrıca da güvenlik açısından tam koruma sağlamaktadırlar. İlk olarak sistem özelliklerinizi doğru öğrenmelisiniz. Bu işlemden sonra da anti virüs programlarının her birini teker teker doğru ve düzgün bir şekilde araştırmalısınız. Bunlardan ziyade kullanıcı yorumlarını da dikkate alın.

virus
Kullanıcı Yorumlarına Bakın!

Sonuç olarak anti virüsleri kullanan bilgisayar kullanıcılarının yorumları önemlidir. Örnek vermek gerekirse Avira programı anti virüs yazılımlarının aralarında en güçlü veritabanına sahip olan bir yazılımdır. Ancak bu program üst düzey sistem özelliklerinde rahat çalışabilmektedir ve minimum olarak sistem özelliklerinde konforlu çalışamaz ve belleği yorabilir. Eğer sistem özellikleriniz gereğinden çok daha fazla düşükse bir anti virüs programına da ihtiyacınız var ise Malwarebytess yazılımını tercih edebilirsiniz. Malwarebytess güvenlik yazılımı da oldukça güvenlik sunan anti zararlı yazılımları arasında yer almaktadır. Bu yazılımı anlık koruması devre dışı şekilde kullanabilirsiniz. Bu sayede anlık koruma sunmadan sistemi yormayacaktır. Bu yazılım ile birkaç günde bir virüs taraması başlatabilirsiniz ve bu sayede sisteminizin güvenliğini sürekli olarak test etmiş olursunuz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap