Android’de Kayıtlı Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Mobil » Android’de Kayıtlı Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir ?
Mobil

Android’de Kayıtlı Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir ?

Genellikle her telefon kullanıcısının aklına bu soru takılır. Kendimden örnek verecek olursam; geçenlerde arkadaşlarla bir mekanda oturduk. Mekanın wifi şifresi benim telefonda kayıtlıydı telefon otomatik olarak bağlandı ama arkadaşlarım bağlanamadı, o sırada aklımdan geçti “keşke kayıtlı şifreyi öğrenebilseydim” diye. (Şifreyi mekan sahibinden öğrendik yine.)

Bu ve bunun gibi bir çok durumla karşı karşıya kalabiliriz. Telefonumuzda kayıtlı olan wifi şifresini öğrenmeye ihtiyacımız olabilir.

Yaptığım bir çok araştırma neticesinde telefonumuza kayıtlı olan wifi şifresini öğrenmemiz mümkün lakin bu lanet olası root’a ihtiyaç var. Bu işlemi yapabilmek için telefonunuzu rootlamanız gerekiyor.

Telefonunuzu rootladığınızı farz ederek yazıma devam etmek istiyorum…

Yöntem 1: Wifi Key Recovery

Google Play üzerinden indirebileceğiniz Wifi Key Recovery isimli uygulama sayesinde çok kolay bir şekilde telefonunuza kayıtlı widi şifresini öğrenebilirsiniz. Uygulama basit bir arayüze sahip. Aşağıdaki resimler uygulamaya ait.

wifi key recovery

Yöntem 2:  Root Browser

Yine Google Play üzerinden indirebileceğiniz bu uygulama sayesinde cihazınıza kayıtlı wifi şifrelerini öğrenebilirsiniz. Ama bu yöntemde işler biraz zahmetli.

Uygulamayı indirip kurduktan sonra çalıştırın ve Data Klasörüne girin. Daha sonra misc>wifi yolunu izleyin ve wpa_supplicant.conf isimli dosyayı bulun. Dosyayı açmak için tıkladığınızda karşınıza iki seçenek çıkacaktır buradan da RB Text Editor’ü seçin.

Açılan dosya içerisinde bizi bir takım kod dizisi karşılayacak. Buradan şifresini öğrenmek istediğiniz ağın bilgilerini aramanız gerekiyor. “ssid” bölümü kablosuz ağınızın adını “psk” bölümü ise kablosuz ağınızın şifresini gösterecektir.

Aşağıdaki resim de size yardımcı olacaktır.

Android-WiFi-Şifresini-Öğrenmek

Android işletim sistemli cihazlarda bu yöntemler ile kablosuz ağ şifresini öğrenebilirsiniz. Bunu yapmanın pratik bir yolu maalesef yok. Yazımın en başında da belirttiğim gibi en kötüsü root’a ihtiyaç duyması.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap