Android Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

589

Android cihazınızda çekmiş olduğunuz fotoğraflar sizin isteğinizle veya yanlışlıkla silinebilir. Silinen fotoğraflar ise günler, haftalar belki de haftalar sonra işimize yarayabilir. Bu yazıda geçmiş tarihlerde silinen fotoğraflarını nasıl tek bir dokunuş ile geri getirebileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle silinen fotoğraflar nasıl geri geliyor, tüm fotoğraflar geri gelebiliyor mu ? tarzı sorulara cevap vermek istiyorum;

Aslında bilgisayarlarda, telefonlarda, tabletlerde vs. dosyalar silinmiyor. Silinmesi mümkün de değil zaten, dosyalar sadece yeniden yazılabilir duruma getiriliyor. Bu sayede cihaza yeni bir veri kayıt edileceği zaman yeniden yazılabilir olan dosyanın üzerine yazılıyor ve eski dosya bu şekilde kaybolmuş oluyor. Silmiş olduğumuz dosyalar yeniden yazılabilir duruma geldiği zaman yazılmayı bekler bir şekilde kenara çekiliyorlar. Eğer şanslıysak yeniden yazılabilir dosyalarımızın üzerine dosya yazılmamış ise aşağıda paylaşacak olduğum uygulama dosyamızı kurtarabiliyor. Mantık aynen bu şekilde ilerliyor.

DiskDigger Photo Recovery – Silinen Fotoğrafları Kurtarma Uygulaması

DiskDigger isimli uygulama gayet kolay bir şekilde kullanabileceğiniz bir fotoğraf kurtarma uygulamasıdır. Uygulamanın kurtardığı fotoğrafları gördüğünüzde ağzınız açık kalacak buna emin olabilirsiniz. Uygulamayı buraya tıklayarak GooglePlay üzerinden indirebilirsiniz.

 

YORUM YAZ