android.process.acore Hatası Çözümü | Pc Webim
Ana Sayfa » Mobil » android.process.acore Hatası Çözümü
Mobil

android.process.acore Hatası Çözümü

Bütün Android kullanıcılarının başına gelmiştir muhtemelen bu sorun bana şu şekilde geldi. Telefona müzik uygulaması yükledim. Sonra açtım ve o sırada cihaz kilitlendi kapatıp açınca bu sorun ile karşılaştım. Hemen hemen herkesin başına benzer şekilde gelmişti

Bütün Android kullanıcılarının başına gelmiştir muhtemelen bu sorun bana şu şekilde geldi. Telefona müzik uygulaması yükledim. Sonra açtım ve o sırada cihaz kilitlendi kapatıp açınca bu sorun ile karşılaştım. Hemen hemen herkesin başına benzer şekilde gelmiştir.

Bir çok araştırma yaptım ancak bir seferde çözüme ulaştım. Bir yöntem ile hiçbir program yüklemenize gerek kalmadan çözüm yoluna ulaşabileceksiniz. Fazla uzatmadan konuya gireyim.

Yöntem 1:

İlk olarak Facebook uygulamasını tamamen kaldırıyoruz.

Daha sonra ise Ayarlar/Uygulamalar/Tüm Uygulamalar/Kişi Depolama ya giriş yaparak önbellek ve çerezleri temizliyoruz.

Bu yöntem size çözüm olmadıysa eğer bir yöntemimiz daha var.

Yöntem 2:

 • Şimdi ise APP ön belleğini temizliyoruz.
 • Ana ekrana gelip menü tuşuna basıyoruz.
 • Uygulamaları Yönet> Ayarlar> Uygulamalar gidin. 
 • Tümüne seçin
 • Olmaz ise uygulamaları seçin
 • Android.process.acore için, Rehber depolama
 • Android.process.mms için, Mesajları seçiniz.
 • Com.google.process.gapps için İndirme seçin. İngilizce olabilir.
 • TWlauncher süreç com.sec.android.app için TWLauncher seçin lütfen
 • Veri ve önbelleği temizle diyoruz. 

Yöntem 3:

 • Öncelikle Ayarlar‘a girin.
 • “Uygulamalar” veya “Uygulama Yöneticisi” kısmına girin.
 • Sağ üst kısımda bulunan üç nokta ikonuna tıklayın (yani seçenekler kısmına girin).
 • Açılan menüden “Uygulama Tercihlerini Sıfırla” butonuna tıklayın.

İşte bu kadar artık telefonu yeniden başlatın bir daha böyle bir sorun olmaz olursa aynı yöntemi yapın. Daha farklı yöntemlerimiz elbette var ancak şuan için en kesin çözüm bu oluyor. Olmaz ise yorum yazarsanız size özel bir yöntem bulabiliriz.

Ayrıca telefonlarınıza yaptığınız en son güncellemeyi veya uygulama güncellemesini kaldırarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap

38 Yorumlar

 • Telefonum zenfone asus 6inc fabrika ayarlarına döndürdüm Bu yazı devamlı çıkıyor.sizin belirtmiş olduğunuz bütün uygulamaları yaptım yinede<>yazısı çıkıyor.yardımcı olursanız sevinirim.

 • Arama yapamıyordum İlk olarak fb kaldırdım yeniden başlat yapmadım bile hemen aramayı denedim sorun ortadan kalktı herşey normal fb daha sonra yukleyip bakarım sorun geri gelecekmi yardım için teşekkür ederim

 • Bende aynı sorun oldu, facebook u kaldırınca kendiliğinden düzeldi teşekkürler

 • Çok teşekkürler iyice gıcık olmuştum,senin anlattığın ilk yöntem işe yaradı,tekrar teşekkürler Harun Akar

 • Güzel alternatifleriniz için çok teşekkür ederim Facebook uygulamasını kaldırdım benim sorunum çözüldü. İyi günler.

 • iyi akşamlrr.. T60 telefonum var. bilmediğim br nedenden ötürü bir anda ekranın ortasında androıd process acore diye bir yazı çıktı. ne arama yapabiliyorum. rehbere giremiyorum. nede mesaj a giremiyorum. rica etsem bir çözümler sunabilirmisiniz. lütfen. rica deim. saygılar .

 • bende de aynı problem oluştu. Nisan ayında gelen tüm güncellemeleri kaldırdım. şimdi düzeldi.

 • Hocam t60 kullanıyorum ve 4 5 aydır bu sorun var.ilk çıktığında anlamadım Facebook u sildim düzeldi sonra ardından yine geldi,ardından WhatsApptan dolaya olduğunu anlayıp bir araştırma sonucu düzelttim geri geldi, ondan sonr play storeye girip google yazıp güncellemeleri kaldırdım düzeldi ardından yine geldi kaç kere format attım bilmiyorum haylen var şuam soru kişi deposundan kaynaklanıyor kişi deposunu devredışı bıraktım arama yapabilmek için farklı bir uygulama indirdim ama kaydedemiyorum.şu app önbelleğini silin dediğiniz kısmı anlayamadım menüden kastınız ayarlar mı anlayamadığım için yapamadım, ayrıca bu sorunu telefoncular yapabilirmi yapabiliyorlarsa vercem parası ne kadarsa kökten halletsinler illahlah geldi artık

  • Merhaba, birde hotmail veya gmail uygulaması varsa onları kaldırmayı deneyebilir misiniz. Ayrıca internetten bakarak telefonunuza root atmayı deneyin. Belki telefonun yazılımında sıkıntı vardır. Sıfırdan root atarak sorunu çözebileceğinizi düşünüyorum.

 • Merhaba, bende de aynı sorun var Android acord hatası veriyo, başlarda telegram indirdim die oldu kaldırdım gmaili sildim oldu ama tekrar yaşadım bu defa bütün belleği ve verileri temizledim teli üç defa kapattım açtım düzeldi şimdide bip uygulamasına girerken bu sorunu yaşadım ne gmail neden verileri silmem işe yarıyo t60 kullanıyorum, yardımcı olur musunuz.?

  • Çözme yöntemleri:

   Kişiler (Cep telefonlarında yaygındır)
   Ayarlar> Uygulama yöneticisi> Kişiler> Depolama> Verileri temizle’ye gidin ve ardından Önbelleği temizle’ye dokunun .
   Cep telefonunuzu bir iki dakika kapatın ve ardından cihazınızı açın.
   Bu, vakaların %70’inde sorunu çözecektir. Sorun çözülmezse, sonraki adıma geçin.

   Yanlışlıkla devre dışı bırakılan veya silinen sistem uygulamalarını onarma
   Android Data Extraction uygulamasını resmi web sitesinden indirin ve PC’nize yükleyin.
   Android cihazı PC’nize bağlayın ve yazılımı başlatın. Sol taraftaki “Bozuk Android Veri Çıkartma” yı tıklayın ve indirme moduna girmek için kılavuzu izleyin .
   Androidiniz kırık ekran, siyah ekran veya diğer hatalarda kalırsa> ilk seçeneği seçin> başlat.
   Android sisteminiz hasar görmüşse> ikinci seçeneği tıklayın> başlat.
   Listeden sorununuzu seçin (sorununuz listede yoksa, diğerlerini tıklayın) ve devam edin.
   Cihazınızın adını> model> Onayla’yı seçin.
   Bu, kurtarma ve onarım işlemini tamamlayacaktır.
   Android cihazınızı yeniden başlatın.

   Güncelleme hataları
   Önceki güncellemelerden ve küçük bozuk dosyalardan kaynaklanan hatalar genellikle bu hata iletisiyle sonuçlanır.
   Güncellemeleri kontrol edin (özellikle posta kutuları ve bulut hizmetleri için) ve yükleyin. Bu, Android işletim sistemini stabilize edebilir.
   Ya da, sadece kaldırın ve cihazı yeniden başlatın ve ardından yeni yükleyin. Bu yöntem, bu özel hatanın yaklaşık% 5’ini oluşturur.
   Fabrika ayarları
   DİKKAT : Veri kaybı beklenmelidir, bu nedenle ihtiyacınız olan tüm verileri yedeklediğinizden emin olun.

   Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri çalışmıyorsa, son yol fabrika ayarlarına sıfırlamaktır.
   Ayarlar> Yedekle ve sıfırla’ya gidin
   Fabrika Ayarlarına Sıfırla’yı seçin .
   Bu, verileri siler ve cep telefonunuzu tamamen yeni olarak sıfırlar.
   Bu yöntem, yukarıdaki yöntemler işe yaramıyorsa, “en yüksek” başarı oranına sahiptir.

 • LG g2 kullanıyorum twitter indirdiğimde bu hatayı vermeye başladı sildim twitteri dediklerinizi yaptım ama düzelmedi ne yapabilirim

 • Önerdiğiniz yöntemleri yaptım sorun çözülmedi son çare tabletimdeki bilgileri bilgisayara kopyaladım ve tableti fabrika ayarlarına sıfırladım. Sonra tableti açtığımda bilgisayara attığım bütün bilgileri tablete geri attım ve hiçbir sıkıntı olmadı. Hatta wifi ya da bağlandım yine bi sorun yok. Tam da google play store a girmek için google hesabıma giriş yapınca tekrar aynı sorunu almaya başladım. Siz bilen kişiler olarak bir tavsiye verseniz.

 • Tabletim lenovo everypad3. Önerdiğiniz yöntemleri yaptım sorun çözülmedi son çare tabletimdeki bilgileri bilgisayara kopyaladım ve tableti fabrika ayarlarına sıfırladım. Sonra tableti açtığımda bilgisayara attığım bütün bilgileri tablete geri attım ve hiçbir sıkıntı olmadı. Hatta wifi ya da bağlandım yine bi sorun yok. Tam da google play store a girmek için google hesabıma giriş yapınca tekrar aynı sorunu almaya başladım. Siz bilen kişiler olarak bir tavsiye verseniz.

   • Yazılımsal bir sıkıntı büyük bir ihtimalle. Ama nasıl root atıcam ve ben root atınca birdenbire düzelicek mi yani nasıl düzelicek

   • Büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun ama nasıl root atıcam ve root atınca birdenbire sorun gidecekmi yada nasıl gidecek bu sorun root atınca. Çünkü sonuçta ben root atsam bile aynı android sürümü olduğu için sorun devam etmez mi?

 • Bu tavsiyeleri veren arkadaşa çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Telefona format atacaktım kurtardı gerçekten feysten dolayı veriyormuş. Sağol varol 🙂

 • Bende de Android process.acore işlemi deyip duruyor her yöntemi denedim ama olmuyor lütfen yardım Ederseniz sevinirim Facebook u sildim ama yine de olmuyor

 • Merhaba t60 telefonum var bu acore ilk çıktığında telefonda ee postayı kaldırdım düzeldi bi 1-2 ay gelmedi sonra bir daha aynı sorun bu sefer her dediğinizi yaptım ama hiç çözüm olmadı en son telefona hard format attım açtım gene aynı sorun tekrar hard format sorun gitti şuan ise aynı sorun tekrar çıktı 2 kere hard format attım düzelmedi şimdi tekrar atacam bi yardım etseniz

  • Yapılabilecek her şeyi yapmışsınız gibi görünüyor. Telefonunuzda ya donanımsal ya da yazılımsal bir sorun vardır. Telefonunuza sağlam bir rom ile sıfırdan android kurmayı deneyebilirsiniz.

 • Merhabalar android.proces.acore işlemi durduruldu diyor herşeyi yaptım geçmedi sorun rehberime aramalara giriş yapamıyorum çok acil

 • Telefonum T60, 3 yöntemi de uyguladım olmadı. Android.process.acore için. Farklı bir yöntem var mı? Şimdiden teşekkürler.

 • İyi günler telefonum t60 bu sorunla karşılaştım dediğiniz her şeyi yaptım gmail, hotmail kaldırdım facebook ,twitter, sildim birinci yöntemden diğer arkadaşlara söylediğiniz yöntemleri denedim ama malesef olmuyor başka bir yöntem var mıdır acaba .