Android 7.1 ile sistemin ne kadar hafıza doldurduğu görülüyor | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Android 7.1 ile sistemin ne kadar hafıza doldurduğu görülüyor
Teknoloji

Android 7.1 ile sistemin ne kadar hafıza doldurduğu görülüyor

Android sistemi gün geçtikçe gelişiyor ve ilerleme kaydediyor. Son çıkan Android 7.1 Nougat sürümüyle gelen geliştirmelerden biride depolama aracı üzerindeki yenilik!

Android sistemi gün  geçtikçe gelişiyor ve ilerleme kaydediyor. Son çıkan Android 7.1 Nougat sürümüyle gelen geliştirmelerden biride depolama aracı üzerindeki yenilik!

Neredeyse yeni dağıtılan Android 7.1 güncellemesi ile bir kaç düzenleme ve hata giderimleri ve kolaylıklar gelmişti.

Ortaya çıkan geliştirmelerden biri de Ayarlar’da Depolama seçeneğinin altında Android sisteminin tam olarak ne kadar yer kapladığının gösterilmesi. Bu sayede sadece Sistem tarafından kullanılan depolamanın ne kadar olduğunu görebileceğiz. Bu özellik ile telefonumuzun hafızasını temizlerken depolamayı neyin doldurduğunu ve neleri silebileceğimizi daha kolay görebileceğiz.

76d070cfd51110235ad13fa521fd1ccea1f3fd15

Son olarak görülen geliştirmelerden biri de Ayarlar‘da yer alana Depolama seçeneğinin altında bulunan Android sisteminin ne kadar yer kapladığının gösterilmesi. Böylece sadece sistemin kapladığı alanı görebiliyoruz. Bu özellik ile cihazınızın hafızasını temizlerken neyin ne kadar hafızayı doldurduğunu görebiliyoruz.

Nexus 6P’den alınmış olan bu ekran  görüntüsünde System adı altındaki seçenek sistemin ne kadar hafızayı doldurduğunu gösteriyor. Kapladığı alan gösterilmiş olsa bile üzerine tıkladığımızda sistem dosyalarını göremeyeceğiz şeklinde uyarı mesajı vermekte.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap