Amazon, Türkiyeden yazılım mühendisi alacak! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Amazon, Türkiyeden yazılım mühendisi alacak!
Teknoloji

Amazon, Türkiyeden yazılım mühendisi alacak!

Amazon tarafından yapılan resmi bir duyuruyla beraber Avrupa’daki ofislerinde çalışacak yazılım mühendisleri Türkiye’den alınacak!

Amazon tarafından yapılan resmi bir duyuruyla beraber Avrupa’daki ofislerinde çalışacak yazılım mühendisleri Türkiye’den alınacak!

Amazon, kısa süre önce Türkçe olmuş ve Almanya sitesinden alışveriş yapılabilir olmuştu. Türkiye için çalışmalarına tam gaz devam eden marka, Avrupa‘da çalışacak  (Berlin, Madrid ve Lüksemburg) yazılım mühendislerini Türkiye‘den alacaklarını belirtti. Yapılmış olan duyuruya göre 23-27 Ocak arası İstanbul‘da yapılacak görüşmeyle iş alımı olacak ancak nerede olacağı henüz belirtilmiş değil.

Amazon, Türkiye’den mühendis alması markanın, ilerleyen günlerde ülkemiz için güzel projeler başlatmasında büyük rol oynayabilir. Ancak Almanya üzerinden Türkiye’ye kargo gönderiminin ücretsiz olması ülkemizde ofis açma olanağını azaltıyor diyebiliriz. Ancak ülkemizde ofis açması hiç fena olmazdı. Bekleyip ilerleyen günlerde neler olacak göreceğiz. Ancak ülkemizde ofis açarsa ciddi anlamda gelir elde edebilir, bu bakımdan ülkemizde vergisini alarak güzel gelirler elde edecektir.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap