Alexa Düşürme Yöntemleri | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » Alexa Düşürme Yöntemleri
Genel

Alexa Düşürme Yöntemleri

Alexa

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere Alexa Düşürme Yöntemleri ‘nden bahsedeceğim. Konuya geçmeden önce alexa ‘nın ne olduğunu kısaca anlatalım.

Alexa, Amazona ait olan tüm dünyada ki siteleri numerik sıralamaya sokan bir sistemdir. Bi nevi sıralama sistemi diyelim. Şimdi asıl konumuza geçelim Alexa Düşürme Yöntemleri.

1- Alexa Rank Widget

Alexa değer düşürmede en etkili yöntem sitenize Alexa Widget eklemektir. Bizde sayfamızın alt kısmında gördüğünüz gibi Alexa Widget kullanıyoruz. Etkisi çok büyüktür. Alexa Widget’i sitenize eklemek için Tıklayın…

2- Alexa Toolbar Kullanmak

Alexa Toolbar tarayıcınıza yerleştirdiğiniz küçük bir eklentidir. Bu eklentinin mantığı Alexa Rank Widget’e biraz benzemektedir. Alexa Toolbar eğer ziyaretçilerinizde kuruluysa sayfayı her gezmelerinde alexa sıralamanız düşecektir. (Hatta bazı forum sitelerinde bu yöntem için guruplar bile var. )

3- Refresh (Yenileme) Kodu

Çoğunlukla haber sitelerinde kullanılan bir yöntemdir. Haber sitelerinde dakikada belkide 10’larca yeni haber yükleniyor bunun için site belirtilen süre çerçevesinde kendisini yeniler. Aynı zamanda bu yöntem ile Tarayıcınız siteye yeni ziyaretçi giriyormuş gibi alexa’yı bilgilendirir bu da alexa’da düşüşe neden olur. ( Bunu biz kullanmıyoruz… Ziyaretçileri rahatsız ediyor…)

 4- Backlink Alarak Düşürme

Backlink alarak alexa düşürülebilir (Tabi alexa değeri iyi sitelerden alınmalı). Eğer ülkedeki alexa değerini düşürmek istiyorsanız ülkenizde ki sitelerden backlink almalısınız.

Bu yazımız burada sona ermiştir. Birdaha ki yazımızda görüşmek üzere.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

2 Yorumlar