3194 Restore Hatasının Çözümü | Pc Webim
Ana Sayfa » Hata Çözümleri » 3194 Restore Hatasının Çözümü
Hata Çözümleri

3194 Restore Hatasının Çözümü

3194 Restore sorunu alan bir çok kullanıcı bulunmakta ancak şuana dek kesin bir çözüm bulunabilmiş değildi. Uzun uğraşlar sonucu bir çözüm yolu bulundu.

3194 Restore sorunu alan bir çok kullanıcı bulunmakta ancak şuana dek kesin bir çözüm bulunabilmiş değildi. Uzun uğraşlar sonucu bir çözüm yolu bulundu.

1-) Itunesi kapatınız.
2-) “c:\windows\system32\drivers\etc\” dosya yolunu açınız.
3-) “Hosts” dosyasını bulun ve dosyayı düzenleyici ile açın not defteri gibi.
4-) Dosyanin en altına inerek “74.208.10.249 gs.apple.com” kopyalayıp yapıştırın ve kaydedin.
( hata verirse dosyayı masaüstüne kopyalayın orda düzenleyip kaydedin. Daha sonra etc içindeki dosyayı silip masaüstündekini oraya taşıyın)
5-) Tekrar Itunesi acin
6-) Shift tusu ile birlikte Restore tusuna basin ve firmware’nizi secin…
7-) Ok’a tıklayın ve hata vermeden yüklemenizi yapabileceksiniz.

itunes_error_3194

Bu hata yüzünden bir çok kez restore edememiştik. Apple support bir cevap vermemişti. Uzun uğraşlar sonucu deneme yanılma yöntemleri ile bu yolu bulduk. Bir kaç bilgisayarda test ettik ve olumlu sonuç almayı başardık.

Sizlerde yukarıda saydığımız hataları birebir uygularsanız sorununuz çözülecektir.

Olurda sorun çözülmezse yorum yazarsanız yardımcı oluruz.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap

7 Yorumlar

  • slm, iphone 5s gsm telefonuma dün sabah ios11.3 versionu yükledim o günün akşam saat: 5 gibi telefonum ekranı kapandı.Ne yaptımsa ekran açılmadı, internet sitelerine baktım sorunu çözemedim bir önceki version’a mı dönmek gerekir mi ios 11.2.5 ? ben 10.3.3 geri yüklemeye çalıştım hep Hata 3194 veriyor windows 10 kullanıyorum bu host ayarlarına baktım sitesinden apple.com dns ayarları mac için verilmiş olan dns ayarlarınıda (windows için net bir açıklama yok ) denedim olmadı itunes cihazın seri nosu gösteriyor isimi yok bir çok kez farklı sitelerden 10.3.3.3 indirdim denedim olmadı sürekli bilinmeyen bir hata oluştu alıyorum sorunun ne olduğunda tam alamadım tek anladığım 1 gündür telefon kapalı ve açılmıyor itunes taktığımda home tuşu basınca apple logosu geliyor bir kaç saniye sonra oda gidiyor ekran kapkara bir yardım edecek arkadaşa ihtiyaçım var

  • Eğer Hiçbirşekilde Hatayı Duzeltemıyorsanız Yuklemek İstediğiniz Sürüm İos Server Ları Tarafından Desteklenmıyordur